Acu kontakta nozīme komunikācijā
Cilvēks ir sociāla būtne, tāpēc savstarpēja ikdienas klātienes saskarsme ir būtiski nepieciešama, lai ikviens no mums vienkārši justos labi.
Pārnest satikšanās tikai virtuālajā vidē ir ērti, droši veselībai, nereti noder uzņēmuma laika un līdzekļu optimizācijai, bet ilgtermiņā tāda saziņa veicina nomāktības sajūtu pat tiem cilvēkiem, kam aktīva ikdienas klātienes saskarsme ar kolēģiem vai apkārtējiem radīja diskomfortu. Neviena ierīce, caur kuru tiek īstenotas tiešsaistes satikšanās, tehnisku apsvērumu dēļ nevar sarunas biedriem nodrošināt acu kontaktu.
Uzturot acu kontaktu teiktais ir vieglāk iegaumējams. Turklāt runātājs, kurš veiksmīgi veido acu kontaktu ar auditoriju, savu ziņojumu nodod mērķtiecīgāk un paliek kalusītāju prātā arī pēc tikšanās.
Jāpiemetina, ka liela nozīme šajās situācijās ir arī ķermeņa valodai, kas tiešsaistes sanāksmēs praktiski nav iespējama.
Acu kontakts padara cilvēkus godīgākus, ne velti ir teiciens, ka acis ir dvēseles spogulis.
Rūpējoties par savu, kolēģu un apkārtējo cilvēku drošību un veselību, izmanojiet tiešsaistes risinājumus kā lielisku attālinātā darba rīku, tomēr neaizmirstiet par tiešās komunikācijas nozīmību. Tā ne vien ļaus personīgāk un jēgpilnāk savstarpēji komunicēt, bet noteikti veicinās arī darbinieku labsajūtu. Kalnciema Rezidence būs lieliska klātienes satikšanās vieta, lai kopā ar kolēģiem pārrunātu būtiskus jautājumus plašā, drošā un mājīgā vidē.